Gdzie kupić Baclofen 10mg i 25mg bez recepty

Baclofen

Czy brałeś baclofen, aby kontrolować spastyczność mięśni związaną ze stwardnieniem rozsianym i zastanawiasz się, czy możesz go dostać online? A może słyszałeś o baclofenie i chcesz dowiedzieć się więcej. Tak czy inaczej, dobrą wiadomością jest to, że możesz otrzymać baclofen po umówieniu się online z licencjonowanym lekarzem.

Zanim wyjaśnimy, jak kupić baclofen online, dowiemy się więcej o tym leku, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to właściwe dla Ciebie.

Kup Baclofen

Strona Euro-Baclofen.com została stworzona, aby każdy w Polsce mógł kupić Baclofen bez recepty.

Nasza apteka internetowa pozwala na bezpieczne zamówienie Baclofen za pobraniem.

Cena tabletek 25 mg waha się od 83,48 € do 413,21 €.
Cena tabletek 10 mg waha się od 42,42 do 180,69 euro.

Baklofen jest przepisywany w leczeniu skurczów i przykurczów mięśni u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i urazami rdzenia kręgowego. Poprzez rozluźnienie mięśni, Baclofen zmniejsza ból i sztywność, a także poprawia ruch mięśni. Ten lek doustny należy do grupy leków zwanych lekami zwiotczającymi mięśnie. Ten lek może być również stosowany w leczeniu innych schorzeń, w zależności od zaleceń lekarza.

Co leczy Baclofen?

Baclofen leczy skurcze mięśni związane z pewnymi zaburzeniami, takimi jak stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe i uszkodzenie lub choroba rdzenia kręgowego. Należy do klasy leków zwiotczających mięśnie. Jego działanie polega na rozluźnianiu mięśni, dzięki czemu łagodzi sztywność mięśni i usprawnia ruch. Może być stosowany w połączeniu z innymi metodami leczenia, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Baklofen, sprzedawany również pod nazwą handlową Lioresal, jest stosowany głównie w leczeniu objawów spastyczności spowodowanej stwardnieniem rozsianym (SM), w tym łagodzenia skurczów mięśni i związanego z nimi kurczu, bólu i sztywności mięśni. Czasami baklofen jest również przepisywany w celu leczenia skurczów mięśni związanych z uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub chorobą.

Ogólnie rzecz biorąc, baklofen nie jest przepisywany w leczeniu innych rodzajów bólu mięśni, które nie są związane z MS lub choroby rdzenia kręgowego lub uszkodzenia.

Czy baklofen jest silnym środkiem zwiotczającym mięśnie?

Chociaż baklofen jest technicznie rzecz biorąc środkiem zwiotczającym mięśnie, jest on stosowany wyłącznie w leczeniu skurczów mięśni szkieletowych, sztywności, klonusu mięśni i bólu spowodowanego stwardnieniem rozsianym (MS), jak również uszkodzeniem rdzenia kręgowego, ciężką spastycznością i innymi chorobami rdzenia kręgowego.

O ile nie powiedziano inaczej, nie należy przyjmować baklofenu jako leku zwiotczającego mięśnie w przypadku bólu mięśni niezwiązanego ze stwardnieniem rozsianym lub uszkodzeniem rdzenia kręgowego.

Jak działa Baclofen?

Baklofen jest działającym ośrodkowo lekiem zwiotczającym mięśnie. Jego struktura jest podobna do struktury związku GABA (kwas γ-aminomasłowy), który jest neuroprzekaźnikiem hamującym w mózgu i rdzeniu kręgowym. Baclofen jest selektywny dla receptorów typu GABAB. Baclofen działa głównie w rdzeniu kręgowym, gdzie hamuje odruchy polisynaptyczne i monosynaptyczne. Powoduje to zmniejszenie napięcia mięśni szkieletowych i skutecznie leczy spastyczność występującą w takich schorzeniach jak stwardnienie rozsiane i uszkodzenie rdzenia kręgowego. Baclofen jest jednak mniej skuteczny w leczeniu spastyczności po udarze, urazie i u pacjentów z porażeniem mózgowym.

Instrukcje dotyczące dawkowania

Należy przestrzegać dawkowania leku Baclofen przepisanego przez lekarza. Dawkowanie może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Można wybrać przyjmowanie go z jedzeniem lub bez.

Kiedy zaczynasz przyjmować Baclofen, powinieneś zacząć od małej dawki i stopniowo zwiększać dawkę, aby uniknąć poważnych problemów. Typowy schemat miareczkowania dawki jest następujący:

 • 5 mg 3 razy dziennie przez 3 dni
 • 10 mg 3 razy dziennie przez 3 dni
 • 15 mg 3 razy dziennie przez 3 dni
 • 20 mg 3 razy dziennie przez 3 dni

Optymalne działanie baklofenu obserwuje się zwykle między 40 a 80 mg na dobę łącznie. Całkowita dawka dobowa nie powinna nigdy przekraczać 80 mg na dobę (20 mg 4 razy na dobę). Według Johns Hopkins, jeśli zwiększysz dawkę, ale okaże się, że niższa dawka była tak samo skuteczna, zaleca się, aby zachować niższą dawkę.

Zapomniałeś o jakiejś dawce?

Weź go, jak tylko sobie przypomnisz. Jeśli zbliża się termin kolejnej dawki, należy ją pominąć i wznowić stosowanie zaleconego schematu. Nigdy nie należy podwajać dawki leku, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przedawkowanie?

Nie trać czasu i natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Objawy przedawkowania, które mogą wystąpić, to wymioty, senność, trudności w oddychaniu, omdlenia i drgawki.

Jak długo trzeba czekać, aby baclofen zaczął działać?

Ponieważ należy zacząć od niskiej dawki baklofenu, może minąć tydzień lub dwa, zanim osiągniesz wystarczająco wysoką dawkę, aby zacząć widzieć rezultaty.

Czy baclofen może powodować senność?

Tak, senność jest najczęstszym działaniem niepożądanym baklofenu. Senność może być nasilona przez alkohol, marihuanę i niektóre leki. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania ciężkich maszyn podczas stosowania baklofenu, zwłaszcza na początku leczenia, dopóki nie wiadomo, jak lek na pacjenta wpływa.

Jeśli obawiasz się, że baklofen powoduje senność, porozmawiaj z lekarzem o swoich możliwościach.

Możliwe działania niepożądane

Baclofen nie ma większych skutków ubocznych, a jeśli jakieś występują, to są one niewielkie i przejściowe. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważne skutki uboczne i należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną. Efektów ubocznych nie da się przewidzieć z wyprzedzeniem.

Niektóre z tych działań niepożądanych to senność, zawroty głowy, zwiększone oddawanie moczu, ból głowy, bezsenność, nudności, zaparcia, zmęczenie i osłabienie. Poważne działania niepożądane, które mogą wystąpić, to problemy z oddychaniem, dezorientacja, ból w klatce piersiowej, drgawki, nieregularne bicie serca i omdlenia. Lista ta nie jest jednak wyczerpująca.

Jeśli nasilenie działań niepożądanych ulegnie zmianie lub wystąpią nowe działania niepożądane, należy skonsultować się z lekarzem.

Środki ostrożności dotyczące stosowania

Baclofen jest ogólnie uważany za bezpieczny. Nie jest to jednak rozwiązanie odpowiednie dla każdego. Zawsze należy poinformować lekarza o swoich dolegliwościach, historii zdrowia i przyjmowanych lekach. W szczególności należy pamiętać, aby wspomnieć o

 • choroba nerek
 • Udar mózgu
 • Napady padaczkowe
 • Zaburzenia psychiczne lub zaburzenia nastroju (takie jak schizofrenia)
 • Używanie alkoholu lub marihuany
 • Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub możesz zajść w ciążę

Interakcje leków

Przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek leków należy rozważyć interakcje lekowe. Interakcje lekowe mogą wystąpić, gdy Baclofen jest przyjmowany z innym lekiem lub z określonymi pokarmami. Aby uniknąć negatywnych interakcji, pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach, również tych, które wydawane są bez recepty, witaminach, minerałach, ziołach itp.

Baclofen wchodzi w interakcje z:

 • Karbamazepina
 • Chlorpromazyna
 • Risperidone
 • Trazodon

Może również wchodzić w interakcje z lekami przeciwdepresyjnymi, przeciwhistaminowymi, przeciwbólowymi, przeciwdrgawkowymi oraz lekami nasennymi. Powyższa lista nie jest kompletna i inne leki oprócz tych wymienionych mogą również wchodzić w interakcje z Baclofenem.